İSTANBUL CHİP TUNNİNG HİZMETİ

Otomobillerin motor kuntrol ünitelerini ilgilendiren ve bu kısımlar içerisinde ki yazılımı güncelleyip, otomubilin performansını arttıracak olan yöntemlerden bir tanesi Chip Tunningdir. Çoğunlukla otomobillerde yakıt tüketimini azaltmak, güç ve tork sınırlarını arttırmak adına uygulanan bu yöntem oldukça kullanışlıdır. Chipler hava akışı, ortam sıcaklığı, hava basıncı, ortam sıcaklığı, yakıt püskürtme gibi bilgilere yer verilmektedir. Genel olarak planlanan, yazılım değiştirme uygulaması ile chiplerin içinde bulunan alan yazılım bilgilerinin bilgisayar ortamında güncellenmesi ve değiştirilmesidir.Eğer chiplerde bir düzenleme sağlanamaz ve içindeki yazılım bilgileri toplanamazsa eski yazılım yerine yeni bir elektronik devre kurulma imkanı bulunmaktadır. İstanbul Chip Tunning hizmeti veren en iyi bölgelerden bir tanesidir. Bu nedenle Carex performance olarak İstanbulda daha yoğunlu hizmet vermekteyiz.

İSTANBUL CHİP TUNNİNG HİZMETİ NEREDEN ALINMALI?

Otomobillerine Chip Tunning yaptırmak isteyen kişilerin ilk olarak arama trayıcılarda arattıkları başlık İstanbul Chip Tunning hizmeti nereden alınmalı? olmaktadır Bunun nedeni ise İstanbulun Türkiyenin en gelişmiş ve en çok nüfusa sahip olan şehirlerinden biri olmasıdır. Carex Performance olarak sizlere vermiş olduğumuz hizmetler kapsamında iki türlü olarak bu işlemi yapmaktayız. İlk olarak eğer chip orijinal programlanabilir bir yapıya sahipse  yazılımına modifiyeli program eklenebilir. Ancak buna uygun değilse orijinal chip sökülerek yerine yenisi takılır ve bu sayede programlama yapılır. İstanbul Chip Tunning hizmeti hem dizel hemde benzinle çalışan araçlara yapılabilmektedir.Online yazılım değiştirme işlemini araçlarda uygulamak için gerekli olan bütün malzeme yazılım okumaya yardımcı olacak bir cihaz, Remapper ve bir bilgisayardan oluşmaktadır.

CHİP TUNNİNG 2020

İstanbul Chip Tunning hizmeti veren bayiimizde yazılım değiştirme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle otomobilde bulunan OBD soketi üzerinde bulunan ECU’nun sökmekteyiz. Sökülen bu parça bağlantı uçlarından ve BDM modülü üzerinden otomobilde ki yazılımı rahatlıkla okutabilir. Otomobil yazılımı okunabilir hale geldikten sonra bütün araç bilgilerini görebilmek adına Ramap konusunda uzman çalışma arkadaşlarımızdan da yardım alarak, yazılımını mail aracılığı ile dosya uzmanı arkadaşlarımıza yönlendirmekteyiz. Yazılım değiştirme uzmanlarımız inceledikten sonra dosyada düzenleme işlemini gerçekleştirerek tekrar mail yolu ile bu yazılımı ana bayiiye göndermektedirler. Atılan mail tıpkı düzenleme yapıldığı şekli ile otomobile yüklendikten sonra chip tunning işlemi başarı ile gerçekleşir. Kaliteli bir işlem olan Chip Tunning 2020 yılında üretilmiş son teknoloji cihazlar yardımı alınarak kusursuz bir şekilde aracınız ile bir bütün oluşturur.