EGR İptali

Araçların motorları içerisinde devir daim yapmalarına yarayan EGR sitemleri araç motorlarına hava filtresi görevi görerek hava akımının kontrol edilmesine yaramaktadır. Ancak motor içerisindeki hava akımının sınırlandırılıyor olması araçların tam performans sağlamalarına da engel olabilmektedir. Aynı zamanda EGR valfleri sıklıkla arıza göstermeleri ve temizlendiklerinde dahi yaşanan aşınma problemlerinden dolayı motor gücüne ve performansına olumsuz etkiler yaratmaktadır. EGR iptali bu valflerin değiştirilmesi aşamasında pahalı olmaları ile araç sahiplerini olumsuz etkilemektedir. Ancak yazlım ile desteklenmeyen EGR iptalleri motor gücü konusunda beklenilen performansı verememesine yol açabilmektedir. EGR iptali aracınızı daha rahat kontrol edebilmenizi ve sürüş keyfi ile birlikte daha az yakıt ile daha fazla güç üretilmesine de imkân sağlayan bir olanaktır.

EGR NEDİR?

EGR müdahaleleri araçların iyileştirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Ancak birçok kişi bu alanda bilgi sahibi değildir. EGR nedir? Sorusuna gelin birlikte bakalım. EGR motorların güç üretirken emisyon başlıklarında oluşan fazla NOx gazının valfler aracılığıyla devir daim yapılarak fazla yanma gücünün törpülenmesine yol açmaktadır. Ancak valf kapaklarının kontrol edilmesi de araç içerisindeki çiplere yüklenen yazılımlar ile kontrol edilmektedir. EGR valfleri araç içerisinde bulunan yazılımlar ile birlikte motor kanalları içerisindeki gaz yanma hacimlerine göre açılıp kapanarak oluşan yanma gücünün azaltılmasını sağlamaktadır. EGR iptali bu valflerin sıklıkla arızalanması ve değiştirilmesinin pahalı olması nedeniyle yapılmaktadır. Bu nedenle bu hizmetleri sizlere daha iyi bir sürüş performansı sağlamak amacıyla sunuyoruz.

EGR İPTALİ AVANTAJLARI

EGR’lerin araç içerisindeki kullanım ve performans konusunda olumsuz etkilerinden dolayı araç sahipleri EGR iptali yaptırarak; daha az yakıtla motor güçlerinin yükseltilmesini istemektedir. Bu nedenle motor içerisinde EGR valflerine müdahale edilmesiyle motor için çipler tarafından fazla olarak algılanan gaz yakım gücünü motor performansına etkilerinin törpülenmesinin engellenmesi işlemidir. EGR valflerinin kaldırılması ve araç yazılımlarınızın bu motor gücüne göre dizayn edilmesiyle birlikte araçlarınızın motorları daha az yakıt ile daha fazla güç üretebilme si sağlanmaktadır. EGR iptalleri sağlanan araçların güç üretebilme konusunda bir sınırlandırmayla karşılaşmadıklarından sürücülerine daha fazla gücü daha ekonomik şekillerde sunmaktadır. EGR iptali avantajları arasında ekiplerimizin güncel ve profesyonel yazılımları kullandığı için motorunuzda herhangi bir arızaya da yol açmamaktadır. En ekonomik şekilde aracınızdan en iyi performansı sağlamanız için bu hizmeti sizlere sağlamaktayız.