ADBLUE İPTALİ

Adblue iptali Euro 4, Euro 5, Euro 6 standartlarında otobüs, kamyon, iş makineleri, tır ve bası binek araçlarda kullanılan Adblue sistemlerinin emülatör veya Ecu programlama vasıtasıyla iptal edilerek yaşanan tüm sorunların çözülmesi işlemine verilen addır. Yeni nesil araçlarda adblue arızasıyla maalesef sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu arızaya da sıklıkla kullanıcı hataları sebep olmaktadır. Yapılacak olan işlemler, markalara göre farklılıklar gösterebilir. Adblue sisteminde yapılan işlem, sistemin By-Pass edilmesi olarak değerlendirilebilir. Adblue iptali sonucunda ise araca hiçbir zarar gelmeyecektir.

ADBLUE İPTALİ NASIL YAPILIR?

Adblue iptali nasıl yapılır sorusuna cevap olarak yazdığımız bu yazımızda size belli başlı bilgiler vermek istedik. SCR, NOX sensör arızası ve DPF sisteminde herhangi bir arıza ile karşılaşıldığı takdirde sistemsel olarak araçların çekiş gücü düşer. Bu noktada hız sınırlaması meydana gelir. Bu durumun kısa süreli çözümü oldukça zordur ve aynı zamanda maliyeti de yüksektir. AdBlue sıvı bir çözeltidir. Üretici firma tarafından araca entegre edilen AdBlue sistemi yardımıyla araçların egzoz gazında bulunan NOX oranını düşürme amacıyla egzoz gazına püskürtülür.

Motordan yüksek sıcaklıkta çıkan egzoz gazı üzerine püskürtülen bu Adblue sıvısı, yüksek sıcaklıkta amonyağa dönüşür. Bu da çevreye zararlı olan NOX gazlarının, su buharına ve zararsız olan nitrojen gazına dönüşerek egzozdan atılmasını sağlar. Günümüzde üretilen birçok ticari araç üzerinde kullanılmasının yanında, yeni nesil üretilen otomobillerde de standart bir biçimde sunulmaya başlamıştır. Adblue iptali de bu doğrultuda gerçekleşir.

ADBLUE İPTALİ AVANTAJLARI

Adblue iptal etme ekonomik kayıpları ve performans kaybını büyük ölçüde önlemektedir. Aracın yolda kalma ve arızalanma risklerini ortadan kaldırır ve Adblue kiti aynı zamanda aracın sistemlerine ve diğer parçalarına asla zarar vermez. Montajı gayet kolaydır. Volvo, Mercedes, Ford, Man gibi markaların ağır vasıta araçlarını destekler ve yakıt tasarrufu sağlar. Yakıt tasarrufu, yüksek performans alınmasına sebep olur. Her türlü ağır vasıta araçları için uygun tasarlanan Adblue iptali cihazlarını da firmamızda bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu cihazları rakip marka ve firmalara kıyasla çok daha uygun fiyatlara elde etme imkânını da firmamız olarak sizlere sunmaktayız.